wycieczka w góry
Blog

Firmowe wyjście w góry latem czy zimą – kiedy lepiej je zorganizować?

Firmy na różne sposoby starają się zintegrować swoich pracowników. Jednym z rodzajów integracji są kilkudniowe wyjazdy integracyjne. Bardzo popularnym kierunkiem takich eskapad są górskie szlaki. Kiedy lepiej jest zorganizować tego rodzaju wyjazd? Latem, a może zimą? Jakie atrakcje przygotować dla podwładnych? Jakie gadżety i prezenty im podarować? Zapoznajcie się z naszymi podpowiedziami!

Wyjazd latem – zalety

Wyruszenie w góry latem to idealne rozwiązanie, by nasi podwładni mniej obawiali się o własne zdrowie. Grupowym wyjściom szczególnie sprzyja ciepła temperatura. Podczas wyjazdu można rozegrać wiele gier integracyjnych. Jeszcze przed wyruszeniem w podróż odpowiedzialne osoby mogą rozdać kolorowe koszulki Fruit of the loom z nadrukami i podziałem na grupy. Rozgrywki terenowe, podchody, wyścigi – to tylko nieliczne z atrakcji, które można zaoferować podwładnym. Innym ciekawym zadaniem może być walka o dotarcie do konkretnego punktu, podczas gdy przeciw uczestnikom czają się ubrani w ciemne bluzy Stedman paintballowi strzelcy. Takie rozgrywki pozwolą na poprawienie współpracy w zespole i wyładowanie energii fizycznej.

Minusy letniego wyjazdu

Największą wadą wyjazdów latem jest panujący tłok. Na szlakach gromadzi się sporo grup wycieczkowych, rodzin z dziećmi, a wiele atrakcji jest zarezerwowanych już sporo wcześniej. To sprawia, że wyjazd może nie przebiec po myśli organizatorów, a jego uczestnicy zamiast wypocząć, będą wracać zmęczeni. Dodatkowo zbyt wysoka temperatura, może zniechęcać ich do wyjścia z hotelowych pokoi. 

Plusy wypadu zimą

Zimą na szlakach spotkamy mniej ludzi. Firmowym gadżetem dla pracowników mogą być w tym przypadku kurtki Hi Tec, które założą na czas zdobywania szczytów. Zimowy wyjazd to także okazja do szaleństwa na stokach czy trasach biegowych. Dla wielu pobyt w zimowych kurortach jest szansą na powrót do dzieciństwa – jazdy na sankach, łyżwach czy uczestnictwa w kuligu. Na koniec dnia, kąpiel w gorących basenach termalnych, gdy wokół panuje zimowa aura, jest bardzo kojąca i relaksująca dla zmęczonego organizmu. Zimą doskonale smakuje góralski grzaniec, podczas wspólnego pieczenia kiełbasek na ognisku.

Wady zimowego podróżowania w górach

Część z mniej wysportowanych i odważnych pracowników może obawiać się wyjścia w góry, ponieważ nie chce doznać kontuzji. Również stoki, zwłaszcza w trakcie ferii zimowych, mogą być przepełnione. I choć zima w ostatnich latach nie jest zbyt ostra, to podobnie jak w przypadku lata, gdy temperatura nie będzie odpowiednia, podwładni będą woleli spędzić czas w swoich pokojach.

Rozwiązania pośrednie

Są nimi oczywiście wyjazdy jesienią lub wiosną. To pierwsze rozwiązanie, pokrzyżowane może zostać przez pogodę, która jest o tej porze roku bardzo nieprzewidywalna. Inaczej jest natomiast wiosną, która może być ciepła, ale nie będzie gorąca. Duża część uczniów nadal uczęszcza do szkoły, trudniej więc w środku tygodnia o rodziny z dziećmi na szlaku. Zdecydowanie łatwiej jest także zarezerwować wszystkie atrakcje z wyprzedzeniem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *