tonery printe
Blog

Jaki tusz lub toner to drukarki HP?

Bardzo często spotykamy się z potrzebą wydrukowania dokumentów, materiałów do nauki, przepisów czy zdjęć. Niekiedy jednak rezygnujemy z drukowania, ponieważ okazuje się ono mało ekonomiczne – a wszystko to, za sprawą kosztownych tuszy. Oto poradnik, który będzie podpowiedzią dla wszystkich posiadaczy drukarek marki HP. Jak dobrać zamiennik do drukarki HP – czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

Na co należy zwrócić uwagę – podstawowe informacje

Oczywiście najważniejszą informacją dla nas jest model drukarki. To on determinuje to, jaki tusz ostatecznie zakupimy. Takie dane zwykle znajdziemy na obudowie sprzętu, na kartonie, a także w instrukcji obsługi. Powinniśmy zwrócić również uwagę na typ drukarki – w przypadku drukarki atramentowej będziemy poszukiwać tuszu, a jeżeli jesteśmy właścicielami sprzętu laserowego, wówczas rozejrzyjmy się za tonerem.

Dla pewności, warto też zwrócić uwagę na symbol tuszu lub tonera, który oryginalnie był dołączony do drukarki. Zwykle widnieje on na etykiecie naklejonej na tuszu lub tonerze.

Ważnym jest, aby sprawdzić zabezpieczenia drukarki przed stosowaniem zamienników. Zdarza się, szczególnie w przypadku nowych modeli, że posiadają one czipy, uniemożliwiające działanie zamienników.

Oczywiście, skoro decydujemy się na zastosowanie produktu zamiennego, upewnijmy się, czy aby na pewno drukowanie stanie się bardziej ekonomiczne. Przed zakupem warto sprawdzić wydajność tuszy (podawaną zwykle w formie liczby stron możliwych do wydrukowania) i skonfrontować ją z ceną.

Wybierając zamienniki do drukarek, zalecamy pomijanie produktów o skrajnie niskich cenach, bez żadnych atestów. Warto postawić na średnią półkę cenową – w tym przypadku tusze i tonery są tańsze, jednakże nie odstają jakością wydruków od oryginalnych produktów. Oto producenci, których polecamy w przypadku zamienników do drukarek HP: Printe, Black Point, ELO.

Podstawowe pytania podczas wybierania zamienników?

Czy jakość wydruków będzie gorsza?

Wszystko zależy od tego, na jakie produkty się zdecydujesz. W przypadku bardzo tanich zamienników, bez atestów, możesz dostrzegać różnice w wydruku. Postaw zatem na sprawdzonych producentów, a jakość wydruku będzie nienaganna.

Pamiętaj także, że precyzja wydruku zależy od typu tuszu, na jaki się zdecydujesz. Tusz pigmentowy jest idealny do wydruku takich obrazów, czy dokumentów, które wymagają ostrych konturów. Tusz barwnikowy świetnie sprawdzi się w przypadku wydruków wymagających mieszania kolorów, zatem jest idealny do drukowania zdjęć i obrazów. Większość drukarek dostępnych dzisiaj na rynku obsługuje te dwa typy tuszy, natomiast dawniej, dominowały drukarki na tusze barwnikowe.

Czy wykorzystując zamienniki, stracę gwarancję na drukarkę?

Zwykle producenci zaznaczają, że korzystanie z alternatywnych produktów, nie wpływa na utratę gwarancji, jednak, aby mieć pewność, sprawdź treść dokumentu gwarancyjnego, dołączonego do drukarki.

Najpopularniejsze modele drukarek HP

W Polsce pokochaliśmy szczególnie 3 modele drukarek/urządzeń wielofunkcyjnych HP:

  • urządzenie wielofunkcyjne HP LaserJet Pro MFP M125, do którego pasuje czarny toner Printe TH83A.
  • Drukarkę HP DeskJet 2130, do której pasują zamienniki Black Point – czarny – BPH302BK i kolorowy – BPH302C.
  • Drukarkę HP LaserJet Pro P1102, z którą kompatybilny jest czarny toner Printe TH85ANC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *